İmitasyon Bilezik Yaptırma Hakkında Tüm Merak Edilenler

Tarih: 25.04.2024 12:32
İmitasyon Bilezik Yaptırma Hakkında Tüm Merak Edilenler
İmitasyon bilezik yaptırma ile ilgili aklınızda ki tüm soruları bu yazımızda bulacaksınız. Hadi gelin başlayalım keyifli ve bilgilendirici zaman geçirmenizi temenni ediyoruz ☺

İmitasyon Bilezik Yaptırma ile ilgili Tüm Merak Edilenler

Merhabalar, bu yazımızda imitasyon bilezik yaptırmak isteyen müşterilerimizin tüm sorularını yanıtlama çalışacağız.
 • İmitasyon Bilezik Nerede Yapılıyor?
 • İstediğiniz Modelin Aynısı Yapılır Mı? Hata Payı Var Mıdır?
 • Ölçüleri Nasıl Belirleyebilirim?
 • İmitasyon Bileziğin Madeni Nedir? Altın Kaplama mıdır?
 • Üretim Süresi Nedir? Süreci Nasıl Takip Edeceksiniz?
 • İmitasyon Bilezik Gerçeğinden Ayırt Edilir Mi? Altın Olmadığı Anlaşılır Mı?
 • Kişiye Özel Yapılan Bileziğin İadesi veya Değişimi Olur Mu?
 • Kararma Yapar Mı?
 • Fiyatladırma Hangi Kriterlere Göre Değişiyor?
 • Teslim Süresi Nedir?
Yukarıda ki tüm soruları sizler için aşağıda cevaplıyor olacağız okumaya devam edebilirsiniz. ?

İmitasyon Bilezik Nerede Yapılıyor?

Altın kaplama imitasyon bileziklerimiz FerizZ Üretim Atölyesinde kuyumcu ustaları tarafından birebir kuyumcu işçiliği ve özen ile yapılır.

İstediğiniz Modelin Aynısı Yapılır Mı? Hata Payı Var Mıdır?

Evet istenilen görseli paylaşılan modelin birebir aynı ustalarımız tarafından yapılacaktır. Hata payı modelden modele göre değişim göstermektedir. İstenilen desen altın kaplama bilezikler için özel üretilen makineler yardımıyla imitasyon bileziklere işlenmektedir. İnce detaylar ustalarımız el işçiliği ile yapılmaktadır. İşte bu noktada ufak hata payı olabilir ama bu hata çok belirgin olmayacaktır. Sonuç olarak farklı kişiler tarafından işlenmektedir. Eğer elinizde ki altın olan ürünü bozdurup aynısı farklı kuyumcuya yaptırmak isterseniz de bu hata payı ile karşılaşacaksınızdır. Bu konu hakkında son olarak şunu belirtmek isteriz ki imitasyon bilezik yaptırmak isteyen müşterilerimizin içi rahat olsun onlar söylemediği sürece altın olmadığını veya altın bileziklerinin yerine imitasyon bilezik yaptırıp kullandıklarını kimse anlamayacaktır. 

bilezik ölçümbilezik ölçümü
Ölçüleri Nasıl Belirleyebilirim?

Üretimin hatasız olması için ve gerçeği yerine kullanacağız bilezikle birebir olması için ölçüleri bizlere kesinlikle hatasız vermeniz gerekmektedir. Sizlerden istediğimiz bilezik ölçüleri
 1. Kullanacak kişinin bilezik bedeni
 2. Bileziğin kalınlığı

İmitasyon Bileziğin Madeni ? Altın Kaplama mıdır?

İmitasyon bileziklerimizin madeni çeliktir ve üzerine altın kaplama yapılmaktadır. Yüksel elektrik akımında 2 mikron gerçek altın ile kaplanmaktadır. Gerçek hissiyatını işte tam olarak bu sebepten dolayı vermektedir. Kaplamalarımızın tamamı 22 ayar altından yapılmaktadır ve renk tonu kuyumcu vitrinlerinden aşına olduğunuz 22 ayar renktir.

Üretim Süresi Nedir? Süreci Nasıl Takip Edeceksiniz?

Üretim süremiz özel günler (Sevgililer günü – Anneler günü vb.) hariç tutarak 2 gündür. Sipariş oluşturulduktan 2 gün içinde siparişiniz üretimden çıkmaktadır. Yoğunluğa bağlı olarak o gün veya ertesi gün kargoya verilmektedir.

İmitasyon Bilezik Gerçeğinden Ayırt Edilir Mi? Altın Olmadığı Anlaşılır Mı?

Bu konu hakkında çok fazla soru alıyoruz ve müşterilerimiz bu yaptıracakları özel desenli imitasyon bileziklerinin altın olmadığının anlaşılmasından tedirgin oluyorlar bu konuyu elimizden geldiğince kısa ve açıklayıcı şekilde anlatacağız.

Öncelikle her imitasyon bilezik aynı metodlarla ve aynı maden ile yapılmıyor. Özellikle kaplamalar ve işçilik gerçekçiliği konusunda çok ama çok önem arz ediyor. Bizlerin atölyesinde üretilen ürünlerin tamamı çeliktir ve 2 mikron gerçek altın kaplamadır. Lütfen bijuteri ve LAK KAPLAMA ürünlerle karıştırmayınız. Lak kaplama denilen olay bijuteri ürünlerin kaplamasında kullanılan madendir. İlk görünüşte altın kaplamadan bir farkı olmaz fakat ilk hafta kullanımında kararma yapar kimyasal maddeleri bırakın su ile temasında bile kararma yapar.

Özetle bizi tercih ettiğiniz taktirde hem ürün kalitesi hem de yıllardır kuyumcu ustası olarak çalışan ustalarımızın el işçiliği kalitesi ile ortaya cıkan imitasyon bileziğin gerçeğinden ayırt edilebilmesi sarraf olmayanlar tarafından çok zordur.

Kişiye Özel Yapılan Bileziğin İadesi veya Değişimi Olur Mu?

Kişiye özel üretim yapılan ürünlerin değişimi istisnai durumlar hariç maalesef ki olmuyor. İadesi kesinlikle yoktur. Eğer ki yapılan üründe kusur var ise istenilen modelden farklı bir model yapılmış ise ürün revizesi yapılmaktadır.

Kararma Yapar Mı?

Ürünlerimiz kararmaya karşı garanti belgelidir. Havuz, deniz, çamaşır suyu, duş, parfümden etkilenmez. Kimyasal maddelerden korumanıza gerek yoktur. Sadece uzun süre kimyasal maddelere maruz kalmamalıdır ve kükürtlü su yani kaplıca sularından uzak tutulmalıdır. Kükürtlü su altın takılarıda eritmektedir ve gramını düşürmektedir. Kullanılan ürünler kimyasal madde, tuzlu su, klorlu su vb maddelerle temasından sonra duru su ile yıkanmalıdır. Bu ürün bakımı için önemli bir o kadarda basit bir yöntemdir.

İmitasyon Bilezik Yaptırma fiyatlar hangi kriterlere göre değişiyor?

Fiyatlarımız yapılacak bileziğin adetine ve modelin kalınlığına göre değişmektedir. Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayarak whatsapp hattımızdan bilgi alabilirsiniz.

Kişiye özel ürünlerin teslim süresi nedir?

Sipariş üzerine yapılan tüm siparişlerimizin üretimi firmamızın atölyesinde, kuyumcu ustaları tarafından yapılmaktadır. Üretimimiz 2 gün sürmektedir. 2 gün sonunda kargoya verilip adresinize gönderilmektedir. Ortalama teslim süremiz 4 iş günüdür. Belirtmek isteriz ki her ürünün üretim süresi aynı olmamakla birlikte işçiliği fazla olan ürünlerin teslim süresine asgari 1 gün eklenmektedir.

Teşekkürler!

Değerli zamanınızı ayırıp imitasyon bilezik yaptırma adlı yazımız okuduğunuz için teşekkür ederiz. Umarız yardımcı olabilmişizdir. Aklınıza takılan tüm sorular için 0850 303 0445 numaralı whatsapp hattımızdan bizlere dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. ☺

İlgili Ürünler
Yükleniyor...